facebook
Adametronics logo
Sieci

Sieci

1645 wyświetleń

Oferujemy projektowanie, budowę oraz administracje sieciami komputerowymi. Gdy zmieniasz siedzibę firmy, otwierasz nowy oddział, albo po prostu chcesz podłączyć do istniejącej infrastruktury nowe stanowiska pracy, przygotujemy dla Ciebie szybkie i bezpieczne rozwiązania technologiczne. Bazujemy na najnowszych technologiach, w oparciu o które budujemy i zabezpieczamy sieci komputerowe.

Podczas projektowania i wykonywania sieci komputerowych szczególną uwagę zwracamy na funkcjonalność, niezawodność, możliwość łatwej rozbudowy i optymalizację kosztów w wieloletniej perspektywie czasowej oraz na estetykę i odporność na uszkodzenia wykonywanych połączeń sieciowych. Dzięki współpracy z najlepszymi producentami na rynku, gwarantujemy swoim Klientom dostęp do najlepszych produktów i urządzeń.

 

Sieci przewodowe LAN
W sieciach przewodowych technologie oparte są na kablach miedzianych lub światłowodowych. Sieć komputerowa wykorzystująca kable to ciągle najbardziej popularne rozwiązanie zapewniające najszybszą prędkość transmisji danych.


Sieci bezprzewodowe WLAN
Sieci bezprzewodowe zyskują dużą popularność dzięki wygodzie jaką daje brak kabli. Technologia WLAN umożliwia szybkie i łatwe wykonanie instalacji sieciowej, ponieważ nie wymaga np. robienia przepustów przez ściany. Oferowane standardy sieci bezprzewodowej zapewniają dużą prędkość transmisji danych, a dzięki wykorzystaniu m.in. odpowiedniego szyfrowania są bezpieczne i nie narażają na nieuprawiony dostęp do danych.

 

VPN
VPN (ang. Virtual Private Network, Wirtualna Sieć Prywatna), można opisać jako tunel, przez który płynie ruch w ramach sieci prywatnej pomiędzy klientami końcowymi za pośrednictwem publicznej sieci (takiej jak Internet) w taki sposób, że węzły tej sieci są przezroczyste dla przesyłanych w ten sposób pakietów.

Oznacza to, że rozwiązania oparte na VPN umożliwiają użytkownikom np. pracującym w domu na uzyskanie przez Internet dostępu do prywatnej sieci firmowej. Wirtualne Sieci Prywatne charakteryzują się dużą efektywnością nawet na słabych łączach oraz wysokim poziomem bezpieczeństwa. Żeby zapewnić poufność przesyłanych danych w trakcie połączenie VPN stosowane jest szyfrowanie.

Podsumowując zagadnienie VPN można powiedzieć, że jest to rozwiązanie dla firm mające zapewnić poufność danych przesyłanych pomiędzy firmą, pracownikami, poszczególnymi filiami bądź partnerami biznesowymi. Rozwiązanie to znacznie usprawnia pracę całej firmy oraz daje pracownikom większą swobodę w zakresie przemieszczania się, dzięki temu nie muszą oni cały czas przebywać w firmie, aby mieć dostęp do firmowych dokumentów.

 

Technologia PowerLine - HomePlug AV wykorzystuje istniejącą infrastrukturę elektryczną w celu poszerzenia zasięgu sieci przewodowej lub bezprzewodowej. Ta innowacyjna metoda umożliwia budowę sieci komputerowej wykorzystując w tym celu zwykłe gniazdka elektryczne. Użycie przewodów energetycznych daje ogromne możliwości i swobodę w budowie sieci, porównywalną do tej jaką oferują rozwiązania bezprzewodowe. Sieć PowerLine - HomePlug AV jest zaprojektowana pod kątem dużej wydajności i może zapewnić szybkość transmisji danych sięgającą 200 Mb/s. Jak w każdym systemie transmisji danych istotne jest zabezpieczenie przed wykradzeniem danych. W technologii PowerLine - HomePlug AV realizowane jest to dzięki zastosowaniu 128 bitowego szyfrowania AES. Dodatkowo, dwie stacje nadające z różnymi kluczami nie będą mogły zestawić połączenia, co umożliwia stworzenie odrębnych sieci wirtualnych. Wystarczy podłączyć parę adapterów Ethernet PowerLine do gniazdek elektrycznych, aby cieszyć się strumieniową transmisją wideo wysokiej rozdzielczości, czy szybkim przesyłaniem danych.